Dlaczego nauka angielskiego jest tak ważna?

Nauka języka angielskiego

Niejeden uczeń ma już dość tych języków obcych, zwłaszcza angielskiego. Słyszane z każdej strony zapewniania, że nauka tego języka jest inwestycją w przyszłość, nie przemawiają do młodych ludzi.

Jak się jednak okazuje, niesłusznie. Dorosłość potwierdza, że nauka języka angielskiego naprawdę jest inwestycją w siebie, pozwala bowiem nie tylko na wzbogacenie wiedzy, ale również otwarcie sobie wielu drzwi.

Język angielski

Język angielski jest najbardziej powszechnym językiem na świecie. Porozumiemy się za jego pomocą praktycznie w każdym miejscu na Ziemi. Język angielski wkrada się również do naszego życia w postaci wielu potocznych zwrotów oraz nazw potraw i innych produktów, które są w Polsce popularne. Zastanówmy się, z jakiego języka wzięły się nazwy popularnych dań typu fast food, z jakiego języka zaczerpnięte zostały nazwy wielu gatunków muzycznych: właśnie z angielskiego. Język angielski jest nieoceniony w podróży.

  • Kursy zawodowe dla pracowników firm

Angielski w podróży

Dzięki jego znajomości, przynajmniej podstawowej, możemy porozumiewać się z obcokrajowcami, zrobić zakupy czy nabyć pamiątki. Po angielsku mówią recepcjoniści w hotelach czy kelnerzy w restauracjach w wielu miejscowościach turystycznych na całym świecie. Ten język przydaje się nam jednak nie tylko w podróży, ale również w pracy - angielski dla pracowników firm. Coraz częściej w wymaganiach, jakie pracodawca stawia wobec kandydata pojawia się informacja o znajomości języka angielskiego. Poziom, jaki jest wymagany uzależniony jest o stanowiska i zakresu obowiązków. Na wielu stanowiskach wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość tego języka. A co gdy nie ma takiej informacji? Czy wtedy uda się nam prześlizgnąć przez proces rekrutacyjny bez znajomości języka? Pracodawcy nie dają się jednak zwieść. Nawet, jeśli znajomość angielskiego nie jest wymagana, a mają do wyboru osób z podobnymi kwalifikacjami, z których jedna zna język angielski, to zazwyczaj stawiają właśnie na tego kandydata. Przełożeni stawiają na osoby wszechstronne, rokujące, chętne do inwestowania w siebie i stałego polepszania swoich kompetencji.Podobne:
Błyskawiczny przepływ informacji - infokiosk

InfokioskBłyskawiczny przepływ informacji - infokiosk Obecnie, kiedy wszyscy żyjemy w pędzie, a nasz

Kursy zawodowe - HDS, wózki widłowe, żurawie wieżowe, inne

Kursy zawodowe Przekwalifikowanie zawodowe jest dla wielu bezrobotnych jedyną szansą na podjęcie zatrudnienia i zaistnienie na nowo na rynku pracy, t