Usługi sprzątania oferowane przez firmy sprzątające

Usługi sprzątaniaDo niedawna większość firm, restauracji, hoteli, pensjonatów i spółdzielni mieszkaniowych zatrudniało dozorcę, sprzątaczkę, oddzielnie osobę myjącą okna, czyszczącą fasady budynków, okazjonalnie ogrodnika.

Jednym słowem utrzymanie czystości wewnątrz i na zewnątrz budynków wiązało się z dużym chaosem logistycznym i kadrowym. Od pewnego czasu te wszystkie osoby są zastępowane przez profesjonalne firmy sprzątające, które w swoich szeregach posiadają prawdziwych fachowców, dobry sprzęt i środki chemiczne umożliwiające stuprocentową satysfakcję klienta.

Usługi firmy sprzątającej

Utrzymanie czystości w pomieszczeniach biurowych, restauracjach, pensjonatach, hotelach, motelach, pomieszczeniach sanitarnych - sprzątanie to obejmuje szereg usług:

 • czyszczenie mebli biurowych i wszystkich sprzętów
 • czyszczenie podłóg: odkurzanie, zamiatanie, zmywanie
 • czyszczenie wykładzin, dywanów i mebli tapicerowanych
 • utrzymanie w czystości okien, żaluzji, rolet

Usługi sprzątania - firma SClean

Sprzątanie pomieszczeń sanitarnych, to regularna, kompleksowa dezynfekcja sedesów, bidetów, umywalek, podłóg, płytek ściennych. Dodatkowo firma świadcząca usługi na naszą rzecz zajmuje się zaopatrzeniem mydła, papieru toaletowego, ręczników jednorazowego użytku.

Sprzątanie w hotelach obejmuje wszystkie rodzaje pomieszczeń, lub te na które została podpisana umowa.
Czyszczenie fasad i elewacji zewnętrznej, a także okien w wysokich obiektach większość firm wykonuje z użyciem zwyżki, dzięki czemu praca jest zrobiona solidnie,a efekt naprawdę dobry.

Utrzymanie terenów wokół budynku obejmuje zamiatanie chodników, alejek, uliczek, a także prace ogrodnicze:

 • koszenie trawników
 • grabienie liści
 • grabienie skoszonej trawy
 • przycinanie żywopłotów i krzewów
 • profilaktykę przeciw szkodnikom
 • wywóz odpadów zielonych

Nowością wśród usług oferowanych przez firmy sprzątające jest otoczenie opieką nagrobków i miejsc pamięci. Największym powodzeniem cieszy się ona wśród osób, które mieszkają z dala od grobów bliskich.

Większość dobrych firm sprzątających dysponuje zwyżką, która ułatwia szereg prac porządkowych na zewnątrz budynków:

 • mycie zewnętrznej strony okien
 • czyszczenie elewacji
 • przycinanie i wycinkę drzew - tych, które stanowią zagrożenie dla ludzi, bądź są chore i zamiast zdobić szpecą obiekt.

Kolejnym ciężkim sprzętem wykorzystywanym przez firmy sprzątające jest koparko-ładowarka, która ułatwia wprowadzanie wszelkich zmian w aranżacji terenu np.: przygotowanie terenu gruntu do ułożenia kostki brukowej, wylania betonu, założenia stawu, bądź niewielkiego oczka wodnego, odśnieżanie w okresie zimowym.

Jak widać firmy sprzątające zapewniają kompleksową obsługę budynków i placu wokół nich. Podpisanie umowy z taką firma jest bardzo wygodne, ponieważ całe zaplecze logistyczne jak i wykonanie zostaje przerzucone na kogoś innego. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest pewność, że prace porządkowe wewnątrz i na zewnątrz budynków są wykonywane przez profesjonalistów co zmniejsza prawdopodobieństwo wypadków i związanych z tym nieprzyjemności.Podobne:
Prosty i szybki sposób sprzedaży nieruchomości - skup domów i mieszkań

Skup domów mieszkań innych nieruchomościSkup nieruchomości - prosty i szybki sposób sprzedaży domu lub mieszkania

Wywóz gruzu w workach big bag

Wywóz gruzu w workach big bagWywóz gruzu w workach big bag jest bardzo dużym ułatwieniem podczas podczas remontu i sprzątania placu po budowie.

Meble kuchenne w zabudowie

Meble kuchenne w zabudowiePlanując zabudowę kuchni należy zacząć od wyznaczenia w niej trzech podstawowych stref. Pierwsza z nich to strefa gotowania, druga