Meble kuchenne w zabudowie

Meble kuchenne w zabudowiePlanując zabudowę kuchni należy zacząć od wyznaczenia w niej trzech podstawowych stref. Pierwsza z nich to strefa gotowania, druga to strefa przechowywania, trzecia zaś zmywania.

Strefy te powinny być niezależne, tak aby każda z nich miała swoją własną powierzchnię roboczą. Podział ten znacznie ułatwi wykonywanie prac w kuchni, nadając jej jednocześnie funkcjonalności.

Rozkład kuchni

Rozkład kuchni najczęściej odbywa się na podstawie schematu określającego kolejność wykonywanych w kuchni prac. Tak więc rozpoczynając od lodówki następnie blat, zlew i pływa grzewcza. Mniej więcej właśnie w takiej kolejności przygotowujemy posiłki. Rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne i takie właśnie realizowane są projekty zabudowy kuchennej.

Rodzaje zabudowy kuchni

W obszernym temacie jakim jest zabudowa kuchni warto również wiedzieć, że rozgraniczamy jej dwa rodzaje.

Pierwszy to zabudowa szeregowa, druga wolnostojąca.

Zabudowa szeregowa to najczęściej stosowane rozwiązanie opierające się zabudowanie jednej lub więcej ścian za pomocą szafek. Szafki układamy jedna przy drugiej, tak jakbyśmy chcieli zmieścić ich przy ścianie jak najwięcej. Odnosi się to zarówno do szafek dolnych jak i górnych. Dodatkowo przy zabudowie szeregowej górnych szafek możemy zastosować jeden lub dwa szeregi. Jeżeli pomieszczenie przeznaczone na kuchnie jest małe najlepiej jest zastosować dwa rzędu szafek, a najwyższy rząd do którego ciężko będzie dosięgnąć, przeznaczyć na przechowywanie rzadko używanych naczyń i sprzętów.

Zabudowa wolnostojąca to rodzaj zagospodarowania dużej przestrzeni, najczęściej otwartej na salon lub jadalnie. Charakterystyczną cechą dla tego rodzaju zabudowy są meble, które w prosty sposób będziemy mogli przestawiać. Regały i stoły na kółkach, których przemieszczenie nie będzie stanowić dla nas problemu.
Kolejną cechą jest zastosowanie wyspy. Oczywiście jej przeznaczenie zależy jedynie od potrzeb użytkownika. Możemy więc zagospodarować ją jako element jednej ze stref, o których wspomniano na samym początku.

Oczywiście fakt, że rozgraniczamy dwa rodzaje zabudowy kuchennej nie znaczy wcale, że bezwzględnie musimy trzymać się założeń. Możliwe jest łącznie zabudowy szeregowej z wolnostojącą. Zastosowanie tego rozkładu doskonale sprawdza się przy kuchniach otwartych na drugie pomieszczenie. Dzięki temu zaaranżowanie nawet bardzo małej, otwartej kuchni za pomocą połączenia obu rodzajów zabudowy nie stanowi większego wyzwania.

Rozplanowanie idealnej kuchni

Zwłaszcza w przypadku małych powierzchni może stanowić nie lada wyzwanie. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, zwłaszcza kiedy możemy zaplanować zabudowę „serca” naszego domu z dokładnością co do centymetra. Zabudowa kuchni od podstaw to doskonałe rozwiązanie na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni w każdej ze stref w kuchni, przez co stanie się ona funkcjonalna, wizualnie estetyczna i nowoczesna.Podobne:
Prosty i szybki sposób sprzedaży nieruchomości - skup domów i mieszkań

Skup domów mieszkań innych nieruchomościSkup nieruchomości - prosty i szybki sposób sprzedaży domu lub mieszkania

Usługi sprzątania oferowane przez firmy sprzątające

Usługi sprzątaniaDo niedawna większość firm, restauracji, hoteli, pensjonatów i spółdzielni mieszkaniowych zatrudniało dozorcę, sprzątaczkę, oddzielnie osobę my

Wywóz gruzu w workach big bag

Wywóz gruzu w workach big bagWywóz gruzu w workach big bag jest bardzo dużym ułatwieniem podczas podczas remontu i sprzątania placu po budowie.